Haber

Yargıtay Başkanı Akarca, “Hukuk Rehberi” sunumuna katıldı

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Başkanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğiyle hazırlanan “Hukuk Rehberi”nin sunumuna katıldı.

Yargıtay Başkanı Akarca, Yargıtay Başkanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi iş birliğiyle incelenecek konularda belirli bir standart oluşturulması amacıyla hazırlanan “Hukuk Rehberi”nin sunumuna katıldı. Hukuk yargılamasında delil toplanması, davalarda sıklıkla yapılan hataların azaltılması ve yargılama süresinin kısaltılması.

Akarca, iki cilt halinde hazırlanan Hukuk Rehberi’nin başta hukuk mahkemelerinde görev yapan hakimler olmak üzere tüm avukatlara önemli faydalar sağlayacağını belirterek, kılavuzun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Hukuk Rehberi’nin tanıtımının ardından rehberin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür belgesi takdim edildi.

Kabul Salonunda düzenlenen etkinlikte, Yargıtay Birinci Başkan Yardımcısı ve Ceza Dairesi Başkanı Eyüp Yeşil, Yargıtay Birinci Başkan Yardımcısı ve Hukuk Genel Kurulu Başkanı Adem Albayrak, Yargıtay Milletvekili Adem Albayrak, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Rıdvan Gündoğdu, Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, Yargıtay daire başkanları ve üyeleri ile soruşturma hakimleri katıldı. – ANKARA

haberakcadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu