Haber

İYİ Parti’de Okan Kocakaya Partiden İstifa Etti

İYİ Parti’nin milletvekili aday adaylığı için Demre Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Okan Kocakaya, eğilimin hile olduğunu savunarak partisinden istifa ederek adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, milletvekili adayı olmak için 16 Mart’ta UYGUN Partisi Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti.

Antalya İl Başkanlığı’nda 2 Nisan’da yapılan trend anketinde 76 milletvekili adayı oylandı. Kocakaya 1.470 oyla 14. sırada yer aldı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini ve adaylığından çekildiğini açıklayan Kocakaya, trend anketinde aldatıldığını iddia etti.

Kocakaya, sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

‘Altyapı ve etik çerçeve belirlenmemiş, birçok usulsüzlük içeriyor, demokratik kurallar ve tarafsızlık sağlanamıyor, 34 bin üyeden sadece 6 bini ile yapılan trend araştırması sağlıklı ve sağlam sonuçlar vermedi. Milletvekili adayı belirlenirken etik ve etik olmayan yanlılık testinin esas alınacağının bildirilmesiyle süreç tam bir siyaset mühendisliğine dönüştü. Mevzuat yoklama sürecinde yapılan tüm usulsüzlükleri genel merkeze bildirmeme rağmen etik ve vicdani değerleri hiçe sayan bir ortamda siyasete devam ettiğim için YETER Partisi Antalya milletvekilliği adaylığımdan çekiliyorum ve parti üyeliğimden istifa ediyorum. benim hayat görüşüme uymuyor Hata yapmak, kopya çekmekten çok daha onurlu bir davranıştır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu