Haber

İYİ Parti Sözcüsü: THY Seferlerinde Yaşanan Gecikmeler ve Sıkıntılar

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, son dönemde Türk Hava Yolları (THY) seferlerinde sık sık rötar yaşandığını ve bilet satışlarında çok fazla biletleme yapıldığını belirterek, “İnsanlar mağdur ediliyor” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Lideri Kürşad Severli, Başkanlık Divanı toplantısının ardından genel merkezde basın toplantısı düzenledi. THY seferlerinde sıkıntı yaşandığını belirten Güçlü, iç hat seferlerinin kaldırılmasına dikkat çekerek, şirket yöneticileri tarafından ödenmesi gereken yıllık gelir vergisini THY’nin ödemesine tepki gösterdi.

“Bilet satışlarında aşırı biletleme nedeniyle insanlar mağdur ediliyor”

Türk Hava Yolları ile ilgili vatandaşlardan çok sayıda şikayet geldiğini belirten Güçlüli, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda THY genel kurulu yapıldı ve yönetici artırımına karar verildi. Birçok ilimiz Türkçe’nin yetersizliğinden şikayetçi. Havayollarının iç hat uçuşları, özellikle İstanbul ve Ankara gibi merkezlere uçuş sıklığının düşük olması, ayrıca çapraz uçuşların kaldırılması, Erzurum-Bursa gibi iç hat uçuşlarının tamamen ortadan kalkması ve 60’a yakın numaralı havalimanlarının olmaması anlamına geliyor. Eğer uçuşlar olmayacaksa neden bu kadar çok havaalanı inşa edildi?” açıklama yaptı.

Zorlu’dan THY yöneticilerine sorular

Zorlu, konuşmasının ardından THY yöneticilerine şu soruları sordu:

“2013 yılında iç hatlarda tavan fiyat uygulamasına geçildiğinden bu yana piyasaya etkisi ne oldu? Havayollarının şikayetleri neden dikkate alınmadı?

THY’nin iç hat uçuşlarında 2022’de 400 milyon dolar kaybettiği, 2023’te Ulaştırma Bakanlığı’nın tavan fiyat uygulaması nedeniyle 600 milyon dolar kaybedeceği doğru mu?

THY’nin yurt içi direkt dış hat uçuşlarından kaynaklanan kayıplarını telafi etmek için düşük maliyetli havayollarının İstanbul Havalimanı’na uçması engelleniyor mu?

Tavan fiyat uygulaması nedeniyle pazardaki rekabetin bozulduğu ve iç hatlarda israf eden hava yollarının mevcut uçuşlarına yenilerini eklemek yerine dış hatlara yöneldiği doğru mu?” – ANKARA

lalapasahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu