Haber

İsias Oteli İddianamesi Tamamlandı: Şüphelilere Hapis Cezası İstendi

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 6 Şubat depreminde yıkılan İsias Oteli ile ilgili hazırladığı iddianame tamamlandı. İddianamede, şüphelilerin her birinin 22 yıl 5 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Adıyaman’da 6 Şubat’ta yaşanan depremde İsias Otel’de KKTC’li sporcu, öğretmen ve yarış rehberlerinin de aralarında bulunduğu toplam 72 kişi hayatını kaybetti. Adıyaman Başsavcılığı, İsias Otel’e ilişkin bilirkişi raporları, tanık ve sanık ifadelerini tamamladıktan sonra iddianameyi hazırlayarak UYAP bilişim sistemine yükledi.

Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianamede, şüphelilerin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 85/2 ve 22/3 maddeleri uyarınca “ölümüne sebebiyet vermekten” 22 yıl 5 aya kadar cezalandırılmasını talep etti. atl ucundan uzaklaşarak birden fazla kişiyi bilinçli kastla yaralama ve yaralama.

İddia makamı ayrıca HA, HB, EY ve MG’nin mesleki uygulamalarının özen ve yükümlülüklere aykırı olduğu gerekçesiyle Türk Ceza Kanunu’nun 53/6 maddesi uyarınca belirli bir süre yasaklanmasını talep etti. mesleğin gerektirdiği.

Dosya kapsamında bina sahipleri AB, MFB ve EB, Teknik Sorumlu ve Statik Proje Tasarımcısı EY, Statik Proje Tasarımcısı HB gözaltına alınırken, BA, HA, MG, SZ, Ş.Ö. UB adı verilen kontrol kuralı altında denenir.

İddianame mahkemeye sunuldu. – ADIYAMAN

dosemealti-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu