Teknoloji

Instagram’dan sonra şimdi de TikTok’ta metin paylaşma özelliği var! (Twitter Rakipleri Artıyor)

Son dönemde yeni müzik platformuyla Spotify’a rakip olan ünlü sosyal medya platformu TikTok, şimdi de (yeni adıyla X) Twitter’a rakip olacak bir özellik getirdi. Şirketin bugün tanıttığı özellik, kullanıcıların fotoğraf ve görseller dışında salt metin içeren gönderiler paylaşmasına olanak sağlıyor.

TikTok, paylaştığı bir blog yazısı ile metin tabanlı paylaşımlar yapmaya başladığını duyurdu. Ekran görüntüleri incelendiğinde, özelliğin görsel olarak Instagram hikayelerine metin eklemeye benzediği görüldü.

1000 karaktere kadar metin paylaşılabilir, gönderilere çıkartma ve müzik eklenebilir.

Kullanıcılar, kamera sayfası üzerinden metin paylaşma seçeneğini seçerek özelliği kullanabilecekler. TikTok, metin tabanlı paylaşımların kullanıcılara hitap edecek pek çok ekstrayla geldiğini de ekliyor.

paylaşırken metnin arka plan rengini ve görünümünü seçin, müzik, ses, çıkartma, hashtag ekleyin ve birini etiketleyin mümkün olacak. Her zaman olduğu gibi, bu gönderiler için belirlenmiş bir karakter sınırlaması vardır. Şirket bu sınırı 1000 karakter olarak belirlemiş.

TikTok, metin gönderileriyle Twitter’a rakip olmak isteyebilir. Son zamanlarda kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan Threads uygulaması ve Bluesky gibi uygulamaların popüler hale geldiğini gördük. Tüm bu yaşananlar, Elon Musk’ın oyuncağı haline gelen Twitter’ın mikroblog alanındaki hakimiyetinde gerilemeye başladığının işareti olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu