Haber

İlkay Gündoğan Barselona’da kriz yarattı

Real Madrid’in Barselona’daki yenilgisinin ardından İlkay Gündoğan’ın takım arkadaşlarını eleştiren sözleri kulüpte büyük yankı buldu.

İlkay Gündoğan, maç sonrası “Aşırıya kaçmadan dürüst olmak istiyorum. Yanlış bir şey söylemek istemiyorum ama soyunma odasındaydım, oyuncular üzgün ama bu kadar önemli bir maçın ardından daha fazla hayal kırıklığı ve öfke görmek isterim. Adil olmayan bir sonuç. Bu tür maçları kaybetmek için ya da puan farkını açmak için buradayım.” “Buraya buna izin vermeye gelmedim. Tecrübeli bir oyuncu olarak ‘takımın böyle şeyler yapmasına izin vermeme’ sorumluluğum var. Direnişe ihtiyacımız var.”söz konusu.

Mundo Deportivo’da yer alan habere göre; İlkay’ın sözleri soyunma odasında şok etkisi yarattı. Teknik Direktör Xavi, İlkay’ın sözlerine destek verdi ancak yönetim kademesi ve bazı oyuncular bu eleştirilerin kamuoyu önünde yapılmasına kızdı.

İki futbolcu desteklendi

Frenkie De Jong ve Gavi gibi oyuncular da İlkay Gündoğan’ın sözlerine destek verdi. Barcelona’nın Avrupa’nın elit gruplarının arasına girebilmesi için yeniden yenilgiden nefret etmesi gerektiği yönündeki yaygın görüş, El Clasico yenilgisinin ardından soyunma odasındaki olağan tavırların hem bu oyuncuları hem de İlkay’ı sinirlendirdiği yönünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu