Haber

Eyüpsultan Belediyesi aşevi yeni binasında hizmete açıldı.

Hem mimari hem de iç donanım olarak daha çağdaş ve işlevsel hale getirilen yeni aşevinde 35 işçi çalışıyor. Eyüpsultan’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatan Eyüpsultan Belediyesi Aşevi, her gün 3 bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek veriyor.

Hazırlanan 3 bin sıcak yemeğin 1.500’ü ilçe genelinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Kalan 1.500 adet ise yemek saatinde belediye bünyesinde görev yapan çalışanlara veriliyor.

65 YAŞ ÜZERİNDEKİ VATANDAŞLAR İÇİN ÖZEL MENÜ HAZIRLANIYOR

Günlük yemek menüsü aşevi ve işçi olmak üzere iki farklı şekilde hazırlanmaktadır. Aşevi menüsü 65 yaş üstü vatandaşlara da hizmet verdiği için özel olarak hazırlanıyor. Sabah saat 05.00’te işbaşı yapan aşevi çalışanları, ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşlar için özverili bir şekilde çalışarak iki öğün öğle yemeği ve yemek dağıtıyor. akşam yemegi.

Bunun dışında ilçede cenazesi olan aileler için ikramlar da hazırlanmaktadır.

Özellikle hijyene büyük önem verilen yeni aşevinde doğrama, pişirme, paketleme ve dağıtım bölümleri bulunuyor. Ayrıca gıda maddelerinin saklanması için 2 -18 derece soğuk hava deposu ve 3+4 soğuk hava deposu bulunmaktadır. Bu arada Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in göreve başladığı günden itibaren ilçede yaşayan yaklaşık 100 bin kişiye yemek ikram edildi.

haber-babadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu