Teknoloji

Epic Games Store’un 5 yıldır kâr etmediği ortaya çıktı

 
Steam’in karşısında yer alan ve PC oyuncularının popüler adresi Epic Games Store için yeni bir haber ortaya çıktı. Şirketin genel müdürü Steve Allison, Pazartesi günü yaptığı açıklamada mağazanın hâlâ büyüdüğünü ancak bunu hâlâ başaramadığını söyledi.
 
Epic Games istediğini alamadı
 
 
 
The Verge tarafından yayınlanan habere göre Epic Games Store’un hedefinin hala büyüme olduğu aktarıldı. Epic şirketi, Aralık 2018’de Valve’ın Steam platformuna rakip olarak PC oyunları için yeni bir pazar başlattı. Epic, pazar payı kazanmak için oyun yapımcılarına Steam’den daha cömert bir gelir payı teklif etti.
 
Bu bağlamda satışların yüzde 88’i geliştiriciye, yüzde 12’si ise Epic’e gitti. Buna karşılık Valve geleneksel olarak Steam’deki oyun satışlarından yüzde 30 pay almaya devam etti. Üstelik bu noktada kullanıcıları platforma çekmek için her hafta ücretsiz oyunlar ve oyunlar dağıtıyordu. Halen dağıtımına devam edilmektedir.
 
Ücretsiz oyunlara milyonlar harcayan Epic, amacının büyümek olduğunu bir kez daha vurguladı. Öte yandan bunu başarmak için ağustos ayında yeni bir Epic Games Store ayrıcalık planı duyurdu. Epic First Run programı her geliştiriciye teklifler sundu. Şirket, oyunlarını altı ay boyunca Epic Games Store’a özel yapmayı kabul etmeleri halinde gelirin yüzde 100’ünü talep etmelerine izin verdi.
 
Ancak bu noktada şirket, geçen ay yaklaşık 830 çalışanını yani toplam işgücünün yüzde 16’sını işten çıkarmayı planladığını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu