Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi PMOYoung Yaz Kampına Ev Sahipliği Yapıyor

Bursa’nın dört bir yanında peyzaj çalışmaları yürüterek kenti daha yaşanır hale getiren Büyükşehir Belediyesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından peyzaj mimarlığı bölümü öğrencilerinin katılımıyla 14’üncüsü düzenlenen PMO Gençlik Yaz Kampı’na da ev sahipliği yapıyor.

Bursa’nın yeşil kimliğini artırmak ve mevcut yeşil alanları şehre yakışır hale getirmek amacıyla birçok büyük ölçekli projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, çevre düzenleme alanında da diğer kurumlarla işbirliklerini sürdürüyor. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’nın Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Tarım Peyzaj AŞ iş birliğiyle düzenlediği 14. PMO Gençlik Yaz Kampı, 13-27 Ağustos tarihleri ​​arasında Bursa’da 18 okulun peyzaj mimarlığı bölümlerinde okuyan 40 öğrenci ve 10 akademisyenin katılımıyla gerçekleştiriliyor. farklı üniversiteler ‘Peyzaj Temelli Şehircilik’ temasıyla düzenlenen kamp, ​​öğrencilerin mesleki uygulama ile tanışmasını ve aralarındaki iletişimi geliştirmeyi hedefliyor. Kampa katılan öğrenciler, ilk olarak Tarım Peyzaj AŞ tarafından belirlenen Hatice Sultan Parkı ve Çeltik Park Proje Alanı’nda incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından park kroki ve projelerini alan gençler, parklarla ilgili revizyon proje çalışmalarına da başladı.

Aldıkları eğitimi sahada uygulama fırsatı bulduklarını belirten gençler, desteklerinden dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarım Peyzaj AŞ ve Peyzaj Mimarları Odası yetkililerine teşekkür etti. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu