Haber

ARNAVUTKÖY’DE SOKAK KÖPEKLERİ ÇOCUKLARA SALDIRIYOR

ARNAVUTKÖY’de aileleriyle birlikte sokakta yürüyen çocuklara sokak köpekleri saldırdı. Sokak köpekleri, çocukların yakınları ve parkta oturanlar tarafından çıkarıldı. Köpeğin saldırdığı çocuklardan biri kolundan ve sırtından yaralanırken, onu kurtarmaya gelen Metin Değirmenci çitten atlarken çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Arnavutköy’de 25 Şubat Cumartesi günü sokakta aileleriyle birlikte yürüyen çocuklara köpekler saldırdı. Aileleriyle birlikte sokakta yürüyen 3 çocuk, bir süre sonra aileden ayrılarak önden koşmaya başladı. Aileden ayrı düşen çocukları gören sokak köpekleri de peşine düştü. Çocuklardan ikisi hızla kaçarken, köpeklerden biri kaçamayan çocuğu ısırarak yere düşürdü. Çocukların çığlıklarını duyan parktaki vatandaşlar yardıma koştu. Parkın çitlerinden atlayarak yardıma gelenler, köpekleri kovalayarak çocuğu kurtardı. O anlar ise parktaki güvenlik kamerasına yansıdı.

YARALI ÇOCUK HASTANEYE KATILDI

Köpeklerin saldırısına uğrayan küçük çocuk, kolundan ve sırtından yaralandı. Ailesinin hastaneye götürdüğü çocuk tedavi altına alınırken, çocuğa yardım etmek için geldikleri parktan koşan Metin Değirmenci, tel örgüden atlarken elinden ve bacağından yaralandı. Metin Değirmenci, “Elimdeki ve bacağımdaki derin kesikleri o an hissetmedim bile. Maalesef son zamanlarda burada sık sık köpek saldırıları oluyor. Çocukların çığlıklarını duyunca düşünmeden koştuk ve köpeği kurtardık.” çocuk.”

DİĞER ÇOCUK GEÇEN GÜNLERDE SALDIRIYA UĞRADI

Parkta otururken köpeklerin saldırısına uğrayan çocukların yardımına koşan Özcan Öztürk, İstanbul’un farklı semtlerinden toplanan köpeklerin Arnavutköy sınırlarına bırakıldığını ve bu nedenle köpek sayısının arttığını söyledi. Hayvan düşmanı olmadığını vurgulayan Özcan Öztürk, “Bazı hayvanseverler burada çöplerin yanına çiğ et ve kemik bırakıyor. Köpekleri beslemelerini olumlu buluyoruz ama bir süre sonra beslenemeyen köpekler haline geliyorlar. çok agresif.Geçtiğimiz günlerde burada bir köpeğin saldırısı sonucu bir komşunun çocuğu maalesef yaralandı.” konuştu.

– ayakta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu